KITENDA WILI"NYUMBA YANGU NDOGO LAKINI INAENEA WATU WENGI' MBUTA NANGA!!

FLORA LYIMO TZUK

FLORA LYIMO TZUK

FLORA LYIMO TZUK

FLORA LYIMO TZUK

FLORA LYIMO BLOG

FLORA LYIMO BLOG

FLORA

FLORA

DIDAS ENTERTAINMENT

DIDAS ENTERTAINMENT

FLORA NA RAIS JK

FLORA NA RAIS JK

FLORA LYIMO AND MH.PETER KALLAGHE'

FLORA LYIMO AND MH.PETER KALLAGHE'

FLORA NA MH PINDA

FLORA NA MH PINDA

I SAY BRING BACK OUR GIRLS

I SAY BRING BACK OUR GIRLS

SHINY ,HEALTHY-LOOKING AND GORGEOUS HAIR' WHATSAPP +44 778 7471024

SHINY ,HEALTHY-LOOKING AND GORGEOUS HAIR' WHATSAPP +44 778 7471024

FLORA LYIMO TZUK

FLORA LYIMO TZUK

Wednesday, 10 April 2013

FLORA LYIMO AFIKA RITZ HOTEL JANA 09/04/2013 ALIKOMALIZIA SIKU ZAKE ZA MWISHO HAPA DUNIANI OUR IRON LADY MARGARET THATCHER 'KUIWAKILISHA TANZANIA KIMAUWA ZAIDI"WHY IN RITZ HOTEL? (ALBUM 1)INGIA KUJIONEA PICHA ZAIDI" MBUTA NANGA!!

 FLORA LYIMO NIKIJIANDAA KUWEKA MAUA HAPA PAHALI ALIPOKUWA AMEKAA KUSOMA MAGAZETI NA MAGAZINE SIKU ZA UHAI WAKE OUR IRON LADY MARGARET THATCHER"
 FLORA LYIMO FASHION POLICE a.k.a. MUKE YA AFRICAN KING" LAZIMA APIGE MAPOZI KWA KAWA YAKE" MBUTA NANGA!!
 GATEZI LILILOKUWA LINASOMWA NA WENGI LEO 09/04/2013 SIKU YA PILI TANGU AAGE DUNIA  NA MABLOGGERS PAMOJA NA WAANDISHI WA HABARI WALIPEWA BURE GAZETI HILI" LAKWANGU NITALIWEKAJE SASA!! FOR LIFE FOR SURE"
 FLORA LYIMO NIKILISOMA GAZETI 'HABARI ZOTE HUM ZAMUONGELEA OUR IRON LADY KWA ASILIMIA 90% IS ABOUT MARGARET THATCHER"
 I LOVE THIS PHOTO,YOU CAN SEE YOUR FLORA LYIMO PHOTOGRAPHER AKIFYETUA SNAPS HIZI"
 HAPA NIKIJIZOOM IN" MBUTA NANGA!! NIMENENEPAJE"
 NIKISEMA NENO NA MWAANDISHI MWENZANGU "


 HIZI PICHA ZOTE NIMEZIPENDA BALAA..I CAN SEE MYSELF KIKAZI ZAIDI KWA PEMBENI ,HII NDO SABABU NAPENDA SANA VIYEO"





 HAPA ILIKUWA NI KUSOMA MAGAZETI TU"NA MAGAZETI YENYEWE HABARI KARIBIA ZOTE NI ZA KUMHUSU OUR IRON LADY"
 HAPA NI PICHA ILIYOKUWEPO NDANI YA HILO GAZETI PAMOJA NA HABARI ZA KUMUHUSU"

 HAPA NAJIANDAA KWENDA KUTEMBELEA HER BEDROOM"

 HAPA NIKIWA NIMEJIKALIA MAHALI AMBAPO ALIKAA KWA SIKU ZA UHAI WAKE NDANI YA RITZ HOTEL" YANI NIMEPAMBENDA SANA ILA WAZEE MATAJIRI NDO WAMEJAA HUM JAMANI"KWA HIYO WALE WAKUSAKA VIJIBABU TENA MATAJIRI MSIKOSE HUM ,ILA JUENI HAKUINGILIKI OVYO" MBUTA NANGA!!

 YOUR ONE AND ONLY 'FLORA LYIMO FASHION POLICE,DESIGNER ,TRADER ,PHOTOGRAPHER AND CEO/FOUNDER OF MKOPO EXPRESS OF LONDON ACCESSORIES TO TANZANIA FROM HOUSE OF FLORA"
 FRESH MAUA KWA RANGI ZAKE OUR IRON LADY" FLORA LYIMO AKIWAKILISHA NCHI YAKE TANZANIA" IM SO PROUD TO BE MTANZANIAN -UK 'MBUTA NANGA!!
HABARI NA PICHA NDO HIYOO,,RITZ HOTEL NDIKO OUR IRON LADY MARGARET THATCHER ALIKOJICHAGULIA KWENDA KUMALIZIA SIKU ZAKE ZA MWISHO HAPA DUNIAN ,BAADA YA KUUMWA KWA UGONJWA WAKUPOTEZA FAHAM .YANI ALIKUWA HATA PAMOJA NAKUKUWEPO HAPA KWENYE HII POSH HOTEL IN LONDON KAMA SIYO IN THE WORLD" ALIKUWA HATA HAJIJUI KABISA NA HATA WAKIJA WATU HAWAJUI NI WATU GANI"BLESS HER" KWELI MAISHA NI KITU CHA AJABU SANA NA HII MIILI YETU YAKUKOPESHWA HII ANYTIME AKIUTAKA MWENYEWE ANACHUKUA BILA HATA KUKUPA TAARIFA" MBUTA NANGA!! ANYWAY .MORE PHOTOS OF RITZ HOTEL ZAJA .USISAHAU KURUDI HAPA" KARIBU NA ASANTE SANA KUTUTEMBELEA USISAHAU NA KUTU FOLLOW HAPO JUU KABISA MWA BLOG HII"Flora Lyimo"

22 comments:

  1. hongera kwa kuiwakilisha Tanzania Miss Flora Lyimo'I hope wengi wataiga mfano wako wakuipenda nchi yako ukiwa majuu,kuna watu hata kuongea Kiswahili huko majuu ni noumaa..wewe unachapa hadi kichagga'' mbuta nanga"

    ReplyDelete
  2. looking FAB Flora Lyimo ,I love your hair style umekaa kama royal Fulani..asante kwa kutuwakilisha mamii'wengine waige mfano wako kwakweli.Bless you !

    ReplyDelete
  3. Thanks for sharing your thoughts about grateful dead.
    Regards

    Also visit my web-site :: Funtolive.Com

    ReplyDelete
  4. Hi there outstanding website! Does running a blog similar to
    this require a lot of work? I've virtually no expertise in programming however I had been hoping to start my own blog soon. Anyways, if you have any suggestions or tips for new blog owners please share. I know this is off topic however I just wanted to ask. Thanks a lot!

    Feel free to visit my weblog dominos Voucher Codes

    ReplyDelete
  5. Hi, I read your blog on a regular basis. Your writing style is witty, keep up the good work!



    my blog; Dominos voucher discounts

    ReplyDelete
  6. I want to to thank you for this excellent read!! I absolutely
    enjoyed every bit of it. I have you book-marked to look at new stuff you post…

    my website; dominos voucher codes

    ReplyDelete
  7. What's up, I log on to your blogs regularly. Your humoristic style is awesome, keep it up!

    Here is my web page ... Aquamira.Com

    ReplyDelete
  8. I used to be able to find good info from your articles.


    my site - uk freebies

    ReplyDelete
  9. Heya i'm for the primary time here. I came across this board and I find It really helpful & it helped me out a lot. I hope to provide something back and help others such as you aided me.

    Look into my blog ... uk freebies

    ReplyDelete
  10. Have you ever considered about adding a little bit more than just your articles?
    I mean, what you say is valuable and everything.

    However imagine if you added some great pictures or video
    clips to give your posts more, "pop"! Your content is
    excellent but with images and clips, this site could undeniably be one of the greatest
    in its field. Excellent blog!

    Also visit my homepage - dominos vouchers

    ReplyDelete
  11. There's definately a great deal to find out about this issue. I love all the points you've made.


    Also visit my web-site :: dominos uk Vouchers

    ReplyDelete
  12. It's remarkable to go to see this web page and reading the views of all colleagues about this paragraph, while I am also eager of getting know-how.

    Here is my weblog ... Free stuff uk

    ReplyDelete
  13. I am not positive the place you're getting your information, however good topic. I must spend a while learning more or figuring out more. Thanks for magnificent info I was on the lookout for this info for my mission.

    Here is my blog; Free stuff

    ReplyDelete
  14. Good response in return of this issue with firm arguments and telling the whole thing concerning that.


    My homepage ... Cheap fashion Jewellery

    ReplyDelete
  15. I quite like looking through a post that can make people think.
    Also, thanks for allowing for me to comment!



    My homepage - Cheap fashion jewellery

    ReplyDelete
  16. This info is priceless. Where can I find out more?


    Feel free to surf to my weblog; Dominos Vouchers

    ReplyDelete
  17. Hi there to all, since I am actually eager of reading this website's post to be updated daily. It contains fastidious material.

    Also visit my weblog - dominos voucher discounts

    ReplyDelete
  18. Hi there, I would like to subscribe for this web site to
    take most recent updates, thus where can i do it please help.


    my web site ... freebies uk

    ReplyDelete
  19. My spouse and I stumbled over here coming from a different page and thought I
    might check things out. I like what I see so now i'm following you. Look forward to looking into your web page again.

    my homepage; freebies Uk online

    ReplyDelete
  20. You have made some really good points there.
    I looked on the internet for additional information about the issue and found
    most individuals will go along with your views
    on this website.

    Feel free to visit my web blog: Car Insurance 2013

    ReplyDelete
  21. You really make it seem so easy with your presentation
    but I find this topic to be really something which I think I would never understand.
    It seems too complicated and very broad for me. I'm looking forward for your next post, I'll try to get
    the hang of it!

    Here is my web-site: Bestventureinc.Com

    ReplyDelete
  22. Hey I know this is off topic but I was wondering if you
    knew of any widgets I could add to my blog that automatically
    tweet my newest twitter updates. I've been looking for a plug-in like this for quite some time and was hoping maybe you would have some experience with something like this. Please let me know if you run into anything. I truly enjoy reading your blog and I look forward to your new updates.

    My web blog: Household Freebies

    ReplyDelete