KITENDA WILI"NYUMBA YANGU NDOGO LAKINI INAENEA WATU WENGI' MBUTA NANGA!!

FLORA LYIMO TZUK

FLORA LYIMO TZUK

FLORA LYIMO TZUK

FLORA LYIMO TZUK

FLORA LYIMO BLOG

FLORA LYIMO BLOG

FLORA

FLORA

DIDAS ENTERTAINMENT

DIDAS ENTERTAINMENT

FLORA NA RAIS JK

FLORA NA RAIS JK

FLORA LYIMO AND MH.PETER KALLAGHE'

FLORA LYIMO AND MH.PETER KALLAGHE'

FLORA NA MH PINDA

FLORA NA MH PINDA

I SAY BRING BACK OUR GIRLS

I SAY BRING BACK OUR GIRLS

SHINY ,HEALTHY-LOOKING AND GORGEOUS HAIR' WHATSAPP +44 778 7471024

SHINY ,HEALTHY-LOOKING AND GORGEOUS HAIR' WHATSAPP +44 778 7471024

FLORA LYIMO TZUK

FLORA LYIMO TZUK

Tuesday, 9 April 2013

BY:FLORA LYIMO~ WANAUME NA VIJANA KUWENI NA HURUMA 'SASA HUYU HEBU ONA ALIVYOTUPIWA LISANDUKU LAKE NNJE SABABU YA UT*MBI T*MBI WAKE" MBUTA NANGA!!


Huu wimbo wafaaaje hii habari ,jamani nikwa woteeee mshawahi kutendwaa" Bless you Lady J Dee" wimbo naumpenda sana na siwezi kudanganya nikipenda nimependa na hakuna cha kuficha ficha,ningekuwa kwenye maradio ningeupiga mpaka watu wazime maradio yao maana nikila dakika kumi wimbo huu huu" Mbuta Nanga!!
Sanduku lake na nguo nje ya getini wanakoishiMbuta Nanga"
 





Habari na Flora Lyimo Fashion Police :Inakuja kwenu leo hii na ndo hapa nawaambieni mimi narusha mishapo ya ukweli na mapicha moto moto kama yalivyokuwa" Sasa basi Msichana wa watu kaenda Bongo na kumleta Mkaka Mzurije " Mbuta Nanga" kwenye macho yake mdada lakini siyo kwa wengine eee,,basi nikiendelea nikiwadoneleeni mazito ya mapenzi yao hawa walokuwa wamejidanganya kupendana na kuowana ndo hivi" kaka kafika Ulaya tena London hapa ,sasa hivi ana miezi miwili tu,kakutwa na mdada mwengine ,eee, Kwenye gari nnje ya nyumba yake huyu dem alomlete hapa Ulaya London '(alomleta) Atoka nnje ya geti 'kujakufungua baada ya kaka kumaliza haja yake kwenye Gari huku hakujua anapigwa durubani dirishani na alomleta Ulaya London"aulizwa>huyo dada vipi unamjuaje na Ulaya hii uliniambia huna Mtu yoyote? aaa'mmm;yah 'nimekutana nae nilipokuwa nanyoosha miguu kidogo 'kaniona na kanijua yani Dunia ndogo tulikuwa tumesoma wote' kwa hiyo ndo ukaamua kukisiana ndani ya Gari" hukujua nilikuwa ninakuona Dirishani pale" sasa basi nakuambiaje sitaki kuiona sura yako tena na uchukue vitu vyako vyote na kupa dakika tano" Kaka Mungu wangu uwiii,jamani sikujua ulikuwa unaniona alinianza kunikisi na mimi nikashindwa kujizuia"
Mdada alomleta Ulaya>Sitaki kusikia 'Nguo zako hizo na Mungu ndo anajua ulichokifanya nakuombea Maisha mema na huyu ulokuwa mnakisiana nenda nae mimi sikufai maana sijawahi kukisiana na wewe kwenye gari na wala sijawahi kuona Uchi wako" So habari ndo hiyo na ilikuwa nzito mno jamani jamaa hadi leo siku ya tatu haijulikani aliko na alokuwa anamkisi haijulikani kama yupo nae au vipi na manguo yake ndo hayo yakichambuliwa na wapita njia labda" Mbuta Nanga" yani jamani Mimi ndo Maana naogopa sana hata Kuolewa maana Wanaume siku izi wamekuwa watapeli na wenye tama sana..sasa umeletwa Bongo hadi Majuu tena Ulaya -London hata mwaka huna ushaanza kudonoa donoa madem kama Njiwa ..Kudadadeki'' wala simuhurumii" Wewe waonaje jamani,najua Mpo kadhaa ambao mshatendwa kihivi " rusha Story yako pia tukusikie na wewe. Email: flo1974@btinternet.com

45 comments:

  1. I like the valuable info you provide in your articles. I'll bookmark your weblog and check again here frequently. I'm quite sure I'll learn many new stuff right here! Best of luck for the next!

    My web site - summer internship

    ReplyDelete
  2. Quality articles or reviews is the key to invite the people to
    go tо ѕee the website, that's what this website is providing.

    Feel free to visit my page: gaychatfree.adultwebcam.in

    ReplyDelete
  3. What's up everyone, it's my first visіt at this web page,
    and post is in fact fruitful in favor of
    me, keep up pοstіng these рosts.

    Αlso vіsіt my sіte: SEOPressor

    ReplyDelete
  4. I'm extremely inspired together with your writing abilities and also with the layout on your blog. Is this a paid subject or did you modify it your self? Either way keep up the excellent quality writing, it's rare to see a great blog like this one today.
    .

    Visit my homepage; NFL Jerseys Cheap

    ReplyDelete
  5. I am actually grateful to the holder of this web
    site who has shared this impressive post at here.

    my web blog: Nike TN

    ReplyDelete
  6. Aw, this was an extremely nice post. Finding the time and actual effort to produce a great article… but what can I say… I procrastinate a lot
    and never seem to get nearly anything done.



    Feel free to surf to my site :: Wholesale Jerseys

    ReplyDelete
  7. Nice post. I was checking continuously this blog and I am impressed!
    Extremely useful info specially the remaining section
    :) I care for such info much. I used to be looking for this certain information for a
    long time. Thank you and best of luck.

    Also visit my homepage ... Sysadmin.sat.Qc.ca

    ReplyDelete
  8. I got this site from my buddy who shared with me on
    the topic of this web site and now this time I am browsing this site
    and reading very informative posts here.

    Review my web-site: Dominos Voucher Discounts

    ReplyDelete
  9. Hi! I know this is kinda off topic but I'd figured I'd ask.
    Would you be interested in trading links or maybe guest authoring a blog article or vice-versa?
    My blog covers a lot of the same subjects as yours and I
    believe we could greatly benefit from each other.
    If you happen to be interested feel free to shoot me an e-mail.

    I look forward to hearing from you! Terrific blog by the way!


    Review my web blog dominos

    ReplyDelete
  10. I visited several sites however the audio
    quality for audio songs current at this website is in fact marvelous.


    Also visit my homepage - dominos Vouchers

    ReplyDelete
  11. Hi, this weekend is good in favor of me, because this time i am reading this enormous educational post here at my house.



    Feel free to surf to my homepage; dominos Voucher discounts

    ReplyDelete
  12. Greetings! Very helpful advice within this article!
    It is the little changes that produce the most important changes.
    Many thanks for sharing!

    Feel free to surf to my blog post freebies uk

    ReplyDelete
  13. Cool blog! Is your theme custom made or did you download
    it from somewhere? A design like yours with a few simple adjustements would really make my blog shine.
    Please let me know where you got your design. With thanks

    Here is my page :: Free Stuff Uk

    ReplyDelete
  14. Thanks for ones marvelous posting! I genuinely
    enjoyed reading it, you can be a great author.
    I will remember to bookmark your blog and may come back
    from now on. I want to encourage continue your great job,
    have a nice weekend!

    Here is my webpage; dominos Voucher discounts

    ReplyDelete
  15. Fantastic website. A lot of helpful information here.
    I am sending it to a few buddies ans also sharing in delicious.
    And naturally, thank you to your effort!

    Have a look at my website http://www.Bacfrancais.com

    ReplyDelete
  16. I will immediately grasp your rss as I can not to find
    your email subscription hyperlink or e-newsletter service.
    Do you've any? Please permit me know so that I may subscribe. Thanks.

    Review my web-site :: freebies Uk

    ReplyDelete
  17. Thanks a bunch for sharing this with all folks you actually recognise what you're speaking approximately! Bookmarked. Please also visit my web site =). We can have a link exchange contract between us

    my blog free stuff Uk

    ReplyDelete
  18. Hi, I do believe this is an excellent web site. I stumbledupon it
    ;) I am going to revisit once again since I book marked it.
    Money and freedom is the best way to change, may you
    be rich and continue to guide other people.

    My weblog - Quirky jewellery

    ReplyDelete
  19. Hmm it seems like your site ate my first comment (it was extremely
    long) so I guess I'll just sum it up what I had written and say, I'm thoroughly enjoying your blog.
    I too am an aspiring blog blogger but I'm still new to the whole thing. Do you have any tips for rookie blog writers? I'd
    certainly appreciate it.

    my webpage :: Aquamira.Com

    ReplyDelete
  20. Wonderful goods from you, man. I've understand your stuff previous to and you're just extremely fantastic.
    I really like what you've acquired here, really like what you are stating and the way in which you say it. You make it enjoyable and you still take care of to keep it sensible. I can not wait to read much more from you. This is actually a tremendous site.

    Feel free to surf to my web site :: dominos uk Vouchers

    ReplyDelete
  21. Link exchange is nothing else except it is only placing the
    other person's webpage link on your page at suitable place and other person will also do same for you.

    Here is my web site ... http://lovesharers.com/AntonAppl

    ReplyDelete
  22. I'm really impressed with your writing skills as well as with the layout on your blog. Is this a paid theme or did you modify it yourself? Anyway keep up the nice quality writing, it is rare to see a nice blog like this one today.

    Also visit my web page - louis Vuitton Handbags

    ReplyDelete
  23. This page really has all the information and facts I wanted
    concerning this subject and didn't know who to ask.

    Take a look at my web page: moodle.seda.ac.uk

    ReplyDelete
  24. Hello! This post could not be written any better!
    Reading through this post reminds me of my old room mate! He always kept talking about this.
    I will forward this page to him. Fairly certain he will have a good read.
    Many thanks for sharing!

    Visit my homepage dominos vouchers uk

    ReplyDelete
  25. I really like what you guys are up too. Such clever work and exposure!
    Keep up the wonderful works guys I've added you guys to my blogroll.

    My web page; uk freebies

    ReplyDelete
  26. My brother suggested I would possibly like this web site.
    He was totally right. This submit actually made my day. You
    can not imagine just how much time I had spent for this information!
    Thanks!

    Also visit my blog ... Nike air max

    ReplyDelete
  27. Thanks for another great article. The place else could anyone
    get that kind of info in such an ideal approach of
    writing? I have a presentation subsequent week, and I am
    on the search for such information.

    My web-site - Guess Collection

    ReplyDelete
  28. I got this site from my buddy who informed me regarding this web site and at the
    moment this time I am browsing this website and reading very informative articles or reviews at this
    place.

    Feel free to surf to my web site; Michael Kors Outlet

    ReplyDelete
  29. I really like reading through an article that will make men
    and women think. Also, thank you for allowing for me to comment!


    my web site: Gucci Scarpe

    ReplyDelete
  30. Greetings from Idaho! I'm bored to tears at work so I decided to check out your site on my iphone during lunch break. I enjoy the knowledge you present here and can't wait
    to take a look when I get home. I'm surprised at how fast your blog loaded on my mobile .. I'm not even using
    WIFI, just 3G .. Anyhow, superb site!

    Here is my blog: Converse Pas Cher

    ReplyDelete
  31. Admiring the commitment you put into your blog and detailed information you provide.
    It's nice to come across a blog every once in a while that isn't the same outdated
    rehashed information. Wonderful read! I've bookmarked your site and I'm adding your RSS feeds to my Google
    account.

    Feel free to visit my website; Air Jordan Femme

    ReplyDelete
  32. It's remarkable to go to see this website and reading the views of all friends about this post, while I am also zealous of getting know-how.

    Look into my blog post payday loans online

    ReplyDelete
  33. It's fantastic that you are getting ideas from this article as well as from our argument made at this time.

    Look at my web-site :: Air Max Pas Cher

    ReplyDelete
  34. Very shortly this web site will be famous amid all
    blogging and site-building visitors, due to it's fastidious articles

    Also visit my page - Air Max

    ReplyDelete
  35. I always spent my half an hour to read this weblog's articles all the time along with a mug of coffee.

    My web-site: Air Max Classic BW

    ReplyDelete
  36. Very rapidly this web site will be famous amid all blogging
    and site-building people, due to it's nice content

    My weblog ... Nike Air Jordan

    ReplyDelete
  37. I am actually grateful to the owner of this website who has shared this fantastic article at here.


    my blog post ... Abercrombie Bruxelles

    ReplyDelete
  38. Superb post however , I was wondering if you could write a litte more on this topic?
    I'd be very thankful if you could elaborate a little bit further. Thank you!

    Look at my website :: Converse All Star

    ReplyDelete
  39. I am regular visitor, how are you everybody? This piece of writing posted at this website
    is actually nice.

    Feel free to visit my webpage - NFL Cheap Jerseys

    ReplyDelete
  40. Thanks for the marvelous posting! I seriously enjoyed reading it, you can be a great author.
    I will be sure to bookmark your blog and will eventually come back sometime soon.

    I want to encourage you to continue your great posts,
    have a nice day!

    Feel free to visit my site - Abercrombie & Fitch

    ReplyDelete
  41. Thank you for the good writeup. It in fact was a amusement
    account it. Look advanced to far added agreeable from you!

    However, how can we communicate?

    Take a look at my web page; Mario Lemieux Black Jersey

    ReplyDelete
  42. As the admin of this web site is working, no uncertainty very shortly it will be renowned, due to
    its quality contents.

    My web blog: Kris Letang Black Jersey

    ReplyDelete
  43. I am regular reader, how are you everybody? This post posted at this web site is really pleasant.


    Feel free to visit my website ... Louis Vuitton Handbags Outlet

    ReplyDelete
  44. Its like you read my mind! You seem to know a lot about this,
    like you wrote the book in it or something. I think that you could do with some pics to drive the
    message home a bit, but instead of that, this is magnificent blog.
    A fantastic read. I will definitely be back.

    Feel free to visit my site cheap jerseys

    ReplyDelete
  45. HAHAHHAHAHHAHAHHAAA...I LOVE THIS...UWIIIII....POLENI KWA COMMENTS ZA BIASHARA MY DEARS TANZANIAN WENYE KUPENDA MAUMBEA////TUFANYENI KAZI NA KUPENDANA JAMANI ''''NA TUACHE MAJUNGUUU''MBUTA NANGA!!

    ReplyDelete