KITENDA WILI"NYUMBA YANGU NDOGO LAKINI INAENEA WATU WENGI' MBUTA NANGA!!

FLORA LYIMO TZUK

FLORA LYIMO TZUK

FLORA LYIMO TZUK

FLORA LYIMO TZUK

FLORA LYIMO BLOG

FLORA LYIMO BLOG

FLORA

FLORA

DIDAS ENTERTAINMENT

DIDAS ENTERTAINMENT

FLORA NA RAIS JK

FLORA NA RAIS JK

FLORA LYIMO AND MH.PETER KALLAGHE'

FLORA LYIMO AND MH.PETER KALLAGHE'

FLORA NA MH PINDA

FLORA NA MH PINDA

I SAY BRING BACK OUR GIRLS

I SAY BRING BACK OUR GIRLS

SHINY ,HEALTHY-LOOKING AND GORGEOUS HAIR' WHATSAPP +44 778 7471024

SHINY ,HEALTHY-LOOKING AND GORGEOUS HAIR' WHATSAPP +44 778 7471024

FLORA LYIMO TZUK

FLORA LYIMO TZUK

Monday, 17 June 2013

BY FLORA LYIMO~ PAKA LINGINE LA BAR LISILO LIA MEUU ,LINALOLIA MOOO'NDO HILI NA HALIJITAMBUI..POLICE DO YOUR JOB PLEASE'MBUTA NANGA!!


Shocking pictures: Sat at their favourite Mayfair restaurant, Charles Saatchi repeatedly grabs his wife Nigella Lawson by the neck
Shocking pictures: Sat at their favourite Mayfair restaurant, Charles Saatchi repeatedly grabs his wife Nigella Lawson by the neck"
FLFP>Ushaidi ndo huu''now police you need to do your Job"
Mr Saatchi is almost certain to be questioned by detectives within weeks
Mr Saatchi is almost certain to be questioned by detectives within weeks"

Ms Lawson looked distressed as her husband of ten years grabs her by the neck in Mayfair
Ms Lawson looked distressed as her husband of ten years grabs her by the neck in Mayfair"
The 70-year-old pinched his 53-year-old wife's nose as they sat facing each otherDuring the exchange, Mr Saatchi appeared to tweak Ms Lawson's nose as they sat outside
The 70-year-old art tycoon tweaked his 53-year-old wife's nose as they sat at the table facing each other' FLFP> Hapa nikama anamuuliza have you taking my cocaine ?? yani umemega unga wangu 'huku akimtokonyoa pua sijui ndo anamtizama kama kweli kaimega Sembe yake" Mbuta Nanga!
In December the couple were seen again at Scott's, where Mr Saatchi was seen clapping his hand over his wife's mouth
 Na hii siyo mara yake ya kwanza in December the couple were seen again at Scott's, where Mr Saatchi was seen clapping his hand over his wife's mouth'

Flora Lyimo :Say>Angalia sasa huyu Mzee siyo bure atakuwa amemega madawa'' sasa hapa yupo na Mke wake ambae anamiaka hamsini na tatu na huyu mzee anamiaka sabini sasa kwa mtizamo wangu ungeweza kusema wangetakiwa kujua vizuri zaidi wapo kwenye macho ya wengi na siku izi watu wana sim zenye Camera's na hapo hapo hata kurekodiwa unarekodiwa bila hata wewe mwenyewe kujua unafanyiwa vitu gani,,kwahiyo hapa anapomfanyia hivi mke wake huu hadharani kwenye watu na je Nyumbani anamfanyaje ? na akiwa amelala anaweza kumfanyaje''hayo ndo nayobakia nikijiuliza' kina Mama /Dada msidanganyikeni na Pesa na wenye Majina ili mradi eti uonekane unae Mme au umezaa au nawe una lile gari au ile nyumba'' maisha yako yatakuja kuishia kusiko 'jifunzeni kufanya kazi na kujitegemea na msikubali kuonewa na hao watu ''wajulishe Police hata kama kakuomba msamaha 'this is Domestic Violence to me and is not acceptable no matter who you are or what you do'' Mpoo ee. Anyway have your say and don't forget to FOLLOW THIS BLOG!!

No comments:

Post a Comment